امروز: جمعه 3 فروردین 1397
دسته بندي محصولات
عضويت و ورود کاربران
بلوک کد اختصاصي

تحقیق ورزش و نرمشهای ویژه کارمندان

تحقیق ورزش و نرمشهای ویژه کارمندان دسته: پژوهش
بازديد: 2 بار
فرمت فايل: doc
حجم فايل: 146 کیلوبایت
تعداد صفحات فايل: 17

تحقیق در مورد نرمشهایی که کارمندان می تواننند انجام دهند

قيمت فايل فقط 4,000 تومان

خريد

بخشهایی از متن:

نرمشهائی بسیار مفید و ضروری برای کاربران کامپیوتر و کارمندان پشت میز نشین ...

آیا میدانید که یكی از پر مخاطره‌ترین دلایل آسیب بدنی نشستن بدون تحرك می‌باشد.سعی كنید هر ساعت حداقل 5 دقیقه از پشت كامپیوتر بلند شوید.
یادتان باشد وقتی خستگی در میكنید تا آنجایی كه میتوانید دستها و پاهایتان را كش دهید.سعی كنید كشش ها را در بین كارتان انجام دهید.

...

دکتر کامرانی می افزاید : در اتوز گردنف انتشار درد  تا قسمت های بالای شانه، وسط پشت بدن، کمر، بالای کمر و قسمت پس سری کشیده می شود ولی اگر آرتروز باعث فشار به روی ریشههای عصبی شود ، می تواند ایجاد دردهای انتشاری در مسیر عصب حتی تا نوک انگشتان کند و در صورت فشار به نخاع م یتواند ایجاد علائم دیگری همچون ضعف عضلات ، عدم توانایی در حرکت ظریف انگشتان کند .

این عضو هیات علمی دانشگاه ضربه ها ( شکستگی ها)، بیماریهای التهابی مفاصل و عفونت های مفصلی را از عاملان زمینه ای آرتروز ذکر کرده و ادامه می گوید: اگر شخص دچار عوامل زمینه ای آرتروز نشود، در سنین کم ، انتظار بروز آرتروز نمی رود بلکه با افزایش سن است که شانس ابتلا به این بیماری نیز بالا می رود .

گفتنی است ارتروز عارضه ای با روند طبیعی است و درمان آن نیز باید به صورت فیزیولوژیک (طبیعی) باشد و با تقویت عضلات اطراف ستون گردنی، می توان از این عارضه جلوگیری کد.

با ورزش و تقویت عضلات اطراف ستون قرات می توان جلوی حرکات نابه جای ستون مفصلی را گرفت و تا حدی مانع از درد شد.

...

برخـلاف انتظار عمومـی، فعـالیت های کششی متناسـب بـا محـیط کار در رفـع بسـیاری از مشـکلات نظـیر سـردردهای تنشـی، خسـتگی زودرس، تحریک پذیری بیش از اندازه و تشدید بیماری های مفاصل و عضلات بخصوص در دهه های چهارم و پنجم زندگی تا اندازه زیادی مؤثر است.

برای حل این مشکل، پزشکان و متخصصان طب فیزیکی دو راهکار اساسی را پیش روی کارمندان قرار می دهند:

راهکار نخست معطوف به طراحی صندلی و وضعیت قرارگیری میز و کامپیوتر است به نحوی که کمترین انقباض در عضلات بدن ایجاد شده و بدن در وضـعیت خنثـی و طبیعی خـود اسـتقرار یابد. راهـکار دوم شـامل مجموعـه ای از توصـیه های حـرکتی بویژه نرمـش های کشـشی قـابل انجـام در محیط های کوچک برای حمایت از عضلات و مفاصل است.

منبع دارد.

قيمت فايل فقط 4,000 تومان

خريد

برچسب ها : تحقیق ورزش و نرمشهای ویژه کارمندان , نرمشهای کارمندان , ورزش کارمندان , ورزش کاربران کامپیوتر

نظرات کاربران در مورد اين کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر